TEKFEN

Tekfen’in sağlam temelleri 1956 yılında, üç genç inşaat mühendisinin hayalleri ile atıldı.

Bugün Tekfen’i Türkiye’nin önde gelen gruplarından biri haline getiren, kurulduğu günden bugüne hiçbir zaman değişmemiş olan, “Bildiğin işi en iyi şekilde yap” prensibidir. Sahip çıktığı şeffaflık, dürüstlük, kurumsallık, kalite ve sözünün eri olma gibi değerler, Tekfen’e yurtiçinde ve yurtdışında büyük itibar kazandırarak, grubun her zaman aranan bir iş ortağı olmasını sağlamıştır.

Başlıca faaliyet alanları uluslararası müteahhitlik, tarımsal sanayi ve emlak geliştirme olan Tekfen Holding bugün, 15.000’e yakın çalışanı ve 3 kıtaya yayılmış projeleriyle, halka açık bir şirketler topluluğudur.

15 yıl önce kurulan ve gayrimenkul sektöründe yatırım, proje geliştirme, inşaat yönetimi, tesis yönetimi ve pazarlama konularında faaliyet gösteren Tekfen Gayrimenkul, marka değeri olarak; kaliteli, sürdürülebilirlik, çevre hassasiyeti, fonksiyonellik ve güvenilirlik temalarını tüm projelerinde ana unsurlar olarak belirlemiştir.

ÇEDBİK (Çevre Dostu Binalar Konseyi) kurucu üyelerinden olan TEKFEN Gayrimenkul gerçekleştirdiği yeşil binalar ile Türkiye’de gayrimenkul sektöründe yeni bir çevre bilinci yaratmayı hedefliyor.

Tekfen Gayrimenkul; Akmerkez, Tekfen Tower, Taksim Residences, Tekfen Yalıkavak Evleri, Levent Ofis, Kâğıthane OfisPark ve Bomonti Apartmanları gibi prestijli projeleriyle tasarım ve inşaat kalitesiyle olduğu kadar, özgün yaklaşımıyla birçok itibarlı ödüle layık görülmüştür.

TEKFEN Gayrimenkul 2000 yılından bu yana geliştirdiği tüm projelerde sürdürülebilirlik ve enerji verimliliğini ön planda tutmaktadır. Tekfen Tower’la başlayan süreçte sertifikasyon sistemlerinin de devreye girdiği Levent Ofis projesi, Bomonti Apartmanları ve Kağıthane Ofispark Projelerinde LEED Gold seviyesinde Türkiye’nin ilk projelerine imza atmıştır.

Tekfen’in, bulunduğu çevreye değer katan, sürdürülebilir ve kaliteli yeni yaşam projeleri üretme anlayışı, şimdi HEP İstanbul’da hayata geçiyor.